سوالات متداول

  • عرقیات سبزدانه به چه روشی تهیه شده و تا چه زمانی قابلیت استفاده دارند؟

عرقیات سبزدانه با درجه خلوص بالا از گیاهان تازه تهیه میشود و تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته  بندی درج شده است که تاریخ انقضا یک سال پس از تولید میباشد .

  • غلات سبزدانه از چه نوع محصولاتی تهیه شده و تا چه زمانی قابلیت استفاده را دارند؟

غلات سبزدانه شامل غلات پوست کنده و پرک شده و بلغور شده میباشد که از مرغوبترین جو و گندم تهیه و بوسیله دستگاههای کاملا مکانیزه فرایند میشوند و تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی درج شده که مدت پایداری 1 سال میباشد.

  • آیا محصولات سبزدانه نشان استاندارد و یا مجوزی از سازمان غذا و دارو و سازمان های ذیربط داره؟

تمامی محصولات سبزدانه دارای پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو  و گواهینامه های ایزو ISO22000:2018   و ISO9001:2015و Haccp  از شرکت urs  انگلستان میباشند که شماره پروانه آن به همراه سیب سلامت و لوگو تمامی ایزو ها  برروی تمامی بسته ها درج شده است

 

  • آیا حبوبات سبزدانه واقعا ایرانی می باشد؟

بله محصولات سبزدانه از محصولات درجه یک کشاورزان به نام ایران تهیه می گردد.

  • آیا دانه چیا همان تخم شربتی می باشد؟

اگرچه این دو دانه به دلیل شباهت ظاهری اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند اما تخم شربتی و دانه چیا از نظر ظاهر، خواص، ارزش غذایی، کاربردها و … تفاوت های زیادی با هم داشته و نمی توان آن ها را یکسان یا حتی جایگزین هم تلقی کرد. اما مهم ترین تفاوت تغذیه ای میان این دو ماده غذایی در محتوای چربی های امگا 3 موجود در آن هاست، چربی های امگا 3 دانه چیا دو برابر تخم شربتی می باشد. از سوی دیگر تخم شربتی از نظر محتوای فیبر غنی تر از دانه چیا است.

  • آیا خواص کینوا قرمز و سیاه و سفید با هم متفاوت است؟

هیچ تفاوت تغذیه ای بین رنگ های مختلف کینوا وجود ندارد و همه آنها سرشار از پروتئین،ویتامین E، ویتامین B، کلسیم و فسفر هستند. کینوا سفید پس از پخت بسیار نرم و شبیه به برنج است.کینوا قرمز بعد از پخته شدن رنگ آن به قهوه ای تبدیل می شود.قابل ذکر است که همه ی کینوا ها بعد از پخته شدن دارای عطر و طعمی بسیار دلپذیر هستند، اما بافت کینوا قرمز و سیاه بعد از پخت نسبت به کینوا سفید بیشتر زیر دندان حس می شود.